Sosyal Medya’da Instagram Nedir, Gücü Nedir?

Sosyal Medya’da Instagram Nedir, Gücü Nedir?

05 Kas `16 4584 İnstagram

İnternet kullanımın hemen her eve girmesinin yanı sıra, zaman içinde artık taşınabilir cihazlar sayesinde her an yanımızda oluşunu da göz önünde bulundurduğumuzda belki de en iyi iletişim aracı olarak düşünebiliriz. Yediden yetmişe hemen herkesin artık bir cep telefonu olduğu ve bunların ciddi bir çoğunluğu da akıllı telefon ve internet bağlantısına sahip olduğu da düşünüldüğünde dünya üzerinde milyonlarca kişinin internet üzerinden bir şekilde iletişim halinde olduğu da ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra internetin kullanım alanları arasında sosyal medya olarak da adlandırdığımız direkt olarak anlık iletişim ve paylaşım sistemleri de hızlı bir şekilde yerini almıştır. Milyonlarca sosyal medya hesabı hemen her kullanıcının da en az 1 tane sosyal medya hesabı düşünüldüğünde bahsi geçen etkinin boyutu ortaya çıkmaktadır.

Sosyal medya araçları arasında facebook, twitter, instagram gibi başı çekenler ise çok sayıda kişinin bir araya getirilmesini de sağlamaktadır. Sadece kişisel kullanım göz önünde bulundurulduğunda insanların sevdikleri ile direkt olarak anlık istediği yerden iletişim kurmasını ve çeşitli paylaşımlarda bulunmasını sağladığı görülmektedir. Benzer şekilde çeşitli haberlerin, olayların ve duyuruların yine anlık olarak milyonlara iletebilmesinin en hızlı yöntemlerinden bir tanesi olarak da sosyal medya gösterilmektedir. Özellikle fotoğraf paylaşımı, albümlerin oluşturulması gibi etkinliklerde kullanılan instagram ise bu hedef doğrultusunda en etkili sosyal medya ağı olarak kabul edilmektedir. Kişisel anlamda bahsi geçtiği gibi fotoğraf ve albüm paylaşımı yapılabildiği gibi kurumsal anlamda da aynı işlemin yapılabilmesine izin verilmektedir. Yani, bir markanın tanıtımı, firmanın olası potansiyel müşterilerine ulaştırılması ve reklamı gibi aktivitelerde sık sık kullanıla instagram, düşünüldüğünde özellikle kurumsal anlamda en etkin tanıtım aracı olarak da kullanılabilmektedir.

 Sosyal Medya’da Instagram Nedir, Gücü Nedir? Sorusuna belki de verilebilecek en detaylı cevap ise; marka ve ürünlerinizin birebir, istediğiniz hedef kitleye ve bölgeye tanıtımı olarak kabul edebileceğimiz instagram, ne denli güçlü bir yapıya sahip olduğunu da göstermektedir. Bir firma ya da markanın sadece slogan ve tanıtımı değil aynı zamanda direkt olarak sıcak satış imkanı da yine instagram sosyal medya hesaplarında mümkün olabilmektedir. Müşterilerin ürün resimlerini beğeni göstermesi, ilgili firmanın instagram hesabını takip etmesi gibi fonksiyonları da düşünüldüğünde direkt olarak kazanç kapısını araladığı görülmektedir.