Instagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası 2016 - Çözümü Burda

Instagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası 2016 - Çözümü Burda

01 Kas `16 12810 İnstagram

Genel kullanımına istinaden eğer ki instagram hesaplarınızda olası engellemeler almış iseniz; resim beğenisi yapamazsınız. Bunun yanı sıra kişi ya da kişileri takip etmenize de izin verilmez. Bunun başlıca nedeni ise; hesabınızın aşırı yoğun bir şekilde beğeni yapması ya da paylaşım yapmasıdır diyebiliriz. Öncelikle bilinmesi gereken bütün instagram hesapları botlar aracılığı ile takip edilmektedir. Özellikle aşırı yoğun kullanımı durumunda da bu takip sıklaştırılmakta ve botlar aracılığı ile aşırı beğeni, paylaşım ve takip yapanların hesapları yine takip altına alınmaktadır. Takip sonunda ise geçici ve kalıcı engellemeler ile karşılaşılma durumları ortaya çıkabilmektedir.

Geçici bir engel aldı iseniz öncelikle 1-2 gün en az hesabınız pasif konumda olacaktır. Sürecin uzaması ihtimalini de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Bu engelin kalkmasının tek yolu ise bahsi geçen aşırı yoğun kullanım faaliyetlerine son vermek olacaktır. Bu tip faaliyetlere örnekler ise; günde 150 ve üzeri fotoğraf paylaşımı yapmak, dakikada 10 ve üzeri fotoğrafı beğenmek ve gün içinde 500 üzerinde kişiyi takip etmek sıralanabilir. Bu durumun yenilenmemesi için instagramın belirlediği bazı kıstaslar var, bu kıstaslar kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde hesabınızın tamamen kapatılabileceğini unutmayın.

Tekrar engel almamak ve sorun yaşamamak için instagram hesabınızı güvenle sürekli kullanmak için aşağıda belirlenen kriterleri hep göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

  • Günde 150 den fazla fotoğraf beğenmeyin.
  • Günde 50’den fazla fotoğraf paylaşmayın.
  • Günde 500 den fazla kişiyi takip etmeyin.
  • Toplam takip sınırına çok hızlı ulaşmayın.
  • Fotoğraf paylaşırken maksimum 5 hashtag kullanın, daha fazlası spam riski taşır.
  • Dakikada 10’dan fazla fotoğraf beğenmek risklidir.
  • Dakikada 20 den fazla kullanıcıyı takip etmek risklidir.

Bütün bunların yanı sıra, 2 günlük süre dolmasına rağmen hesabınızın engeli kalkmadı ise beklemekten başka çare kalmıyor. Bunun haricinde, iletişim kanalı ile instagram yöneticilerine gereken bilgilendirmenizi de gönderebilirsiniz. Her geçen gün artan kullanıcısı nedeni ile instagram zaman zaman sert tedbirler alabilmektedir. Bu konuda dikkatli olmanız zorunlu olacaktır. Eğer ki hesabınıza giriş yapabiliyor ancak; beğeni, takip ve paylaşım yapamıyorsanız bilin ki bu geçici bir engeldir ve çözüme kavuşacaktır. Kalıcı engel almamak adına dikkatli olmanızda fayda olacaktır.