Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim 2016 - Çözümü Burda

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim 2016 - Çözümü Burda

31 Eki `16 14631 İnstagram

Zaman zaman sosyal medya hesaplarımızın aktif ya da pasif durumları ile ilgili işlemler yapabilmekteyiz. Ancak istemeden de olsa hesabı durdurmak veya farklı bir işlem yapmak isterken sildiğimiz de olabilmektedir. İşte bu aşamada öncelikle yapmamız gereken hesabımızın gerçekten silinip silinmediğini kontrol etmek olacaktır. Instagram kullanıcıların zaman zaman hesaplarını dondurmak isterken veya instagram yöneticilerinin herhangi bir neden dolayı ( özellikle güvenlik nedenleri ile ) hesapları sildiği de bilinmektedir.

Bir instagram hesabının kesinlikle silindiğinden emin olmak için öncelikle internet tarayıcınıza https://www.instagram.com/kullanıcıadınız şeklinde link yazarak; profilinizin görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki instagram uygulamanızda da bu hesap silinmiştir uyarısı alıp almayacağınızı yine bu link aracılığı ile kontrol edebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra ise; yardım linkini de kullanabilirsiniz. https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 ilgili linke tıkladığınızda, sizden çeşitli bilgiler isteyecektir. Hesabınız ile ilgili bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Bir nevi; bu hesabın size ait olduğunu ispat etmek için kullanacağınız bu yöntemde eksik ya da yanlış bilgi vermeniz hesabınızı bir daha geri alamamanıza neden olabilir.

Linke tıkladığınızda size; ad-soyad ( nüfus cüzdanında yazdığı şekli ile), instagram kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve yaşadığınız ülke sorulacaktır. Bu bilgiler her zaman doğru bilgiler ile oluşturmanızda fayda olacaktır. İlerleyen zamanlarda olası hesap şifrenizi değiştirme işlemleri de dahil olmak üzere her zaman teyit için bu bilgileri kullanmanız gerekecektir. Bu aşamaları bitirdikten sonra; instagram size mail atacak. Bu mailde yazan sayıları büyük harfler ile bir A4 kâğıda yazıyor ve kendinize ait bir fotoğraf ile birlikte Instagram’a mail atıyorsunuz. Bir süre sonra instagram size yeni bir mail atıyor ve bu mail ile birlikte size şifre yenileme linki geliyor. Bu süreç en az 2 gün sürmekte diyebiliriz. Daha uzun da sürebileceği gibi daha kısa zamanda bitme ihtimali yok denecek kadar az.

 Özellikle hesaplarının şifrelerini kaybeden, yanlışlıkla silinmesine neden olan arkadaşların da bu yöntem ile yeni şifre talebinde bulunabileceğini bilmelerini isteriz.