Neden İnstagram Beğenisi Satın Almalıyım?

Neden İnstagram Beğenisi Satın Almalıyım?

20 Eki `16 2214 İnstagram Beğeni

Günümüz popüler sosyal ağ uygulamaları arsında özellikle de fotoğraf ve albüm paylaşımının yoğun bir şekilde devam ettiği instagram hesapları, kişi ya da firmaların aynı zamanda popülaritesindeki göstergedir de diyebiliriz. bu sosyal ağ uygulamasındaki popülariteyi sağlamak için öncelikle kullanıcıların kendi aralarında bir takip ağı oluşturması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; sevdiklerinizin paylaşım ve fotoğraflarını beğenmek ve onların profillerini takip etmek sureti ile sizin de paylaşım ve albümlerinizin beğeni sayısını artırabilirsiniz. Bir nevi doğal büyüme yöntemi olarak da kabul edilebilen bu yöntem bilinmektedir ki ciddi bir zaman gereksinimini de beraberinde getirmektedir. Bu tip sosyal ağ ve paylaşım uygulamalarını kullanan şahsi hesaplar ve ticari hesaplar da bu tip yöntemlere gereksinim duyabilmektedir. Gerek kendi paylaşım ve fotoğraflarının popülaritesini artırmak gerekse de ticari amaçla kullananların ürünlerini daha fazla kişiye tanıtmak amacıyla hem profillerinin takipçi sayısını artırmak hem de paylaşımlarının beğeni sayısını artırmak durumundadır. Bu sayede anlaşılacağı üzere hem daha fazla popülarite sağlanmış olur hem de ticari amaçla kullananların olası satış hacminin de artmasını sağlayabilmektedir. Özellikle ticari amaçla bu hesaplarını kullananların konu üzerinde eğilimleri daha da fazladır. Sadece kendi çevresine değil aynı zamanda farklı çevrelere de hitap edebilmesi için hemen her paylaşımının direkt olarak beğeni almasını hedeflemektedir.

Yukarıda anlaşılacağı üzere  Neden Instagram Beğenisi Almalıyım? sorusunun cevabı aslına bakıldığında oldukça basittir. Özellikle ticari amaçla bu paylaşım ortamını kullanan ve kendi markasının daha fazla bilinir ve kullanılır hale gelmesini isteyenlerin ilk akıllarına gelecek olan da bu işlemdir diyebiliriz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken şey ise; yapılan paylaşımların tanıtımının daha kalıcı bir beğeniye sahip olması için; sahte instagram beğenisi yerine doğal beğeniler kazanması gerekmektedir. Pek çok instagram beğeni satın alma işlemini sağlayan firmaların doğal olmayan yollar ile pasif kullanıcıların beğeni yapmasını sağlamakta ve bu da bahsi geçen gerçekçilikten uzaklaşılmasına neden olmaktadır. Bu duruma bir diğer örnek ise; yöresel anlamda yapılacak çalışmalardır diyebiliriz. Ülkemizde adını duyurma çabasında olan bir marka ya da profilin yurtdışındaki kullanıcılar arasında bilinmesinin herhangi bir faydası yok ise; bu durumda bu marka ya da profile ait olduğu ülkeden instagram takipçi ve instagram beğeni sahibi olması gerekmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren bir firma için instagram türk takipçi satın alma işlemi çok daha başarılı ve efektif sonuç verecek olduğu gibi.

Ne kadar çok instagram beğenisi satın alınırsa marka ve ilgili profilin o kadar çok bilinir ve tanınır olacağı da bir gerçektir. Direkt olarak reklam faaliyetleri arasında dahi gösterilebilir. Özellikle de sanal ortamın hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve bugün dünya üzerinde milyarlarca kişinin hem akıllı telefon hem de internet bağlantısı kullandığı düşünüldüğünde; TV reklamları kadar etkili bir tanıtım faaliyeti olarak instagram beğeni gösterilebilir.