Ne Kadar Instagram Takipçi Satın Almalıyım?

Ne Kadar Instagram Takipçi Satın Almalıyım?

29 Eki `16 1814 İnstagram Takipçi

Çeşitli marka ve firmaların gerek kendi tanıtımlarını yapmak gerekse de ürünlerini tanıtmak amacı ile sosyal medyayı sıklıkla kullandığı bir gerçektir. Özellikle, hemen her yaş gurubunun gün içinde defalarca göz atma gereksinimi duyduğu, adeta bir haber bülteni gibi takip ettikleri sosyal medya ağları aynı zamanda firmaların direkt olarak sıcak satış yapabilmelerini de sağlamaktadır. Bunun için temelde öncelikle firma ya da kurumsal hesaplarına daha fazla takipçi ve beğeni sağlamak istemektedirler. Öncelikle bilinmesi gereken ise; ne kadar fazla takipçi var ise o kadar çok popülarite demektir. Sosyal medya fenomeni olarak da adlandırılan bu tip takipçisi fazla olan hesapların, elbette ki paylaşımları da daha fazla kişi tarafından beğeni elde edebilmektedir.

Bilinmektedir ki bir sosyal medya fenomeni olmak için öncelikle hali hazırda tanınmış kişi olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra mevcut durumu itibari ile henüz yeni yeni tutunma çabasında olan firma ya da kurumsal hesapların hızlı bir şekilde kendilerini tanıtmaları ve bilinirliklerini bu sayede artırmaları gerekmektedir. Bu işlemi hızlandırmanın da bir yolu olduğu gerçektir. Özellikle instagram hesaplarına takipçi yönlendirmesi yapabilen işlemler sayesinde hızlı bir şekilde sosyal medyada tanınmış bir firma ya da marka olmak kolaylaşmaktadır. Bunun yanı sıra temin edilen bu takipçiler sayesinde aynı zamanda ilgili marka ve paylaşımların da beğeni oranı artmakta ve dolayısı ile daha fazla satış hacmine ulaşılabilmektedir. Peki, bu durumda özellikle instagram takipçi satın almak isteyen firmaların tercihleri nasıl olmalıdır. Yani Ne Kadar Instagram Takipçi Satın Almalıyım? Sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı ise azami doğallık olarak gösterilmektedir. Azami doğallıktan kasıt ise belirli bir takipçi sayısını belirli bir gün ya da saatlere yayılması şeklinde gösterilebilir. Yani bir anda on binlerce takipçi temin etmenin riskli olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Sayısal kıstaslar incelendiğinde ise; instagramın toplamda maksimum takipçi sayısını belirlediği dikkate alınmalıdır. Bu sayısal değer ise hesap başına maksimumum 7500 takipçidir. Yani bir hesap en fazla 7500 kişiyi takip edebilmektedir. Bu hususa dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra saatte maksimum 300 beğeniye izin verildiği de dikkate alınmalıdır.

Belirtilen sayısal değerlerin üzerine çıkabilmek için birden fazla instagram hesabı sahibi olunması gerekir. Olasıdır ki 7500 üzerinde takipçi satın almak istenildiğinde birden fazla hesap açmak sureti ile temin edilebilmektedir. Belirtilen sayısal kıstas bütün takipçi sayısını göz önünde bulundurmaktadır. Yani kendi ülkenizde olsun, yabancı olsun fark etmeksizin toplam olabilecek bir hesap için en fazla takipçi sayısını göstermektedir.

Özellikle bu sayının zamana yayılması da hesabınızın güvenli bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Aksi takdirde hesabınızın sonlandırılması, geçici veya kalıcı olarak banlanmasına (askıya alınmasına) neden olabileceğini de unutmayınız.