Kurumsal Firmalar İçin Instagram‘ın Önemi Nedir?

Kurumsal Firmalar İçin Instagram‘ın Önemi Nedir?

05 Kas `16 4070 İnstagram

Günümüz internet kullanıcılarının yoğun bir şekilde bu alışkanlıklarını gündelik hayatlarına da dahil etmeye başlaması ile birlikte, hemen herkes tarafından bilinir ve tanınır hale gelmiştir. Özellikle bireysel kullanıcıların yaygınlaşması beraberinde dolaylı olarak kurumsal firmaların da sosyal ağları aktif olarak kullanması gerekliliğini ortaya koymuştur. Bu gereksinim, tüketim toplumuna kendi marka ve ürünlerini tanıtmanın hem kolay hem hızlı hem de ekonomik bir yolu olarak ortaya çıkmasından da ileri gelmektedir. Bu nedenle diyebiliriz ki bugün hemen her kurumsal firma için instagram önemli bir hal almıştır. Özellikle tekil ürünlerini ve marka bilinirliğini artırmak için özellikle kurumsal firmalar için instagram önemi iyiden iyiye artmıştır diyebiliriz.

Anlatılanların yanı sıra, kurumsal firmalar zaman içinde kendi marka isimleri adında instagram hesapları oluşturmaya başlamış ve bu sosyal ağı daha da bilinçli ve profesyonel bir şekilde kullanmaya başlamışlardır. Bu hesapları aracılığı ile hem kendi rakiplerini hem de iş arkadaşlarının paylaşımlarını takip edebilmekte, kendi paylaşımlarını daha fazla kitleye ulaştırmayı hedeflemektedirler. Özellikle reklam ve tanıtım maliyetlerinin günümüzde ciddi anlamda maliyetler oluşturması da göz önünde bulundurulduğunda; instagram gibi hedef kitleyi seçebildikleri, aynı zamanda yer ve mekan seçimi de yapabildikleri ortamlarda reklamların yapmaları hem daha az maliyet oluşturmakta hem de aynı maliyet dahilinde hedef kitleye daha kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Ayrıca fiziki olarak ulaşamayacakları müşteri kitlelerine yine internet sayesinde sosyal ağlar aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Kurumsal firmaların belki de günümüz çağında olmazsa olmazları arasında olan sosyal ağlar, aynı zamanda direkt olarak müşteriye erişim sağlayabildikleri bir Pazar haline de gelmiştir. Sadece ürün ve marka tanıtım değil aynı zamanda direkt sıcak satış imkanı da yine bu ortamlar sayesinde mümkün olabilmektedir.

 İşte belki de anlatılan bütün bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, daha fazla karlılık, daha fazla satış, daha fazla kazanç unsurlarını bir araya getiren instagram gibi sosyal ağlar, kurumsal firmalar için de son derece önemli bir platform olarak da karşımıza çıkmaktadır.