Instagramda Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagramda Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

29 Eki `16 2867 İnstagram

Milyonlarca kullanıcıya hitap eden instagram,  kullanıcılarına her geçen gün yeni bir özellik sunmak sureti ile kendisini sürekli güncellemektedir. Bu güncellemeler ile hem kullanıcılar daha fazla özellik ile instagramı kullanabilir hale gelmekte hem de zaman içinde instagramı daha yoğun bir şekilde kullanabilir hale gelmektedir. Özellikle son eklenen özelikler yoğun talep görmesinin yanı sıra, oldukça da gereklidir de diyebiliriz. Yakın zamanda duyurulan “instagram yorum kapatma özelliği” belki de son derece gerekli ve önemli bir güncelleme olarak kabul edilmektedir. Pek çok kullanıcının uzun süredir takip ettiği, ihtiyaç duydukları bu özellik; kişisel fotoğraflarına istemedikleri kişi ya da kişilerin yorumlarına engel olma isteklerine çözüm üretmektedir. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılan bu özellik; şimdiden hemen her kullanıcının dikkatini çekmiştir.

Bu özellik henüz yayınlanmış olup, her profile entegrasyonu tamamlanmamıştır. Özelliğin geldiğini duyan kullanıcılar profillerinde bu özelliğe kullanmayı denemelerine rağmen her hesapta aktif olmadığı da ortaya çıkmıştır. Maalesef ki bir süre daha beklenmesi gerekecektir. Özellikle eski hesaplara bu özelliğin eklenmesi biraz daha zaman alacaktır diye belirtmemiz gerekir. Bu güncelleme beraberinde aslında 2 adet özellik getirmektedir. Birincisi “instagram yorum kapatma” diğer ise “instagram yorum filtreleme” olarak gösterilmektedir. Filtreleme ile sadece istediğiniz takipçilerinizin fotoğraflarınızı beğenmelerini sağlayabilirsiniz. Yoruma kapatma ise bütün takipçi ya da kullanıcıların yorumlarına paylaşımlarınızı kapatmaktır da diyebiliriz.

 Bu özelliğin aktif hale getirildiği hesaplarda ise; hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına girmeniz yeterli olacaktır. Bu alanda yorum özelliği kapatma butonunu tamamen ya da belirli kişilere kapatabilirsiniz. Kullanımı da oldukça basit olan bu özellik zaman içinde olmazsa olmazlar arasına girecek gibi duruyor. Çünkü paylaşımlarınızı istemediğiniz kişilerin görmelerini veya yorum yapmalarını engelleyebilirsiniz. Özellikle istemediğiniz kişileri tek tek engellemek yerine bu özelliği kullanmak sureti ile tek seferde bütün diğer kullanıcılara karşı tedbir almış olursunuz. Ayrıca ortaya çıkan bütün yorumları incelemek ve silmek gibi uğraşlardan da kurtulmak için bu özelliği kullanmanız mümkün görünüyor.