İnstagram Şifremi Unuttum

İnstagram Şifremi Unuttum

23 Eki `16 3518 İnstagram

Sosyal medya uygulamaları arasında liste başını zorlayan Instagram, sadece bireysel kullanıcıların değil aynı zamanda kurumsal olarak da bu uygulamayı kullananların önemli bir aracı haline gelmiştir diyebiliriz. Özellikle; marka tanıtımı, ürün resim ve albüm tanıtımı gibi etkinliklere ihtiyacı olan firmaların ilk tercihleri arasında gelen Instagram, aynı zamanda bir reklam ağı başlangıcı olarak da kullanılmaktadır.

Yine günümüz teknolojilerinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte alternatif uygulama ve yazılımlar sayesinde bahsi geçen instagram hesaplarının hızlı bir şekilde yaygınlaşması da mümkün olabilmektedir. Özellikle instagram takipçi artırma ve beğeni artırma gibi işlem yapan firmalar aracılığı ile istediğiniz kadar takipçi elde edebilir, ürün reklam ve tanıtımlarınızı istediğiniz kadar beğeniye yönlendirebilirsiniz. Bu sayede belki de hem marka tanıtımınızı artırabilir hem de ürün satış hacminizi hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. Bilinmektedir ki günümüz en etkin reklam ağları artık internet dünyasında oluşturulmaktadır. Bu sayede hem fiziki anlamda ulaşmanızın mümkün olmadığı kitlelere ulaşabilir hem de depo, stok vb gibi maliyetlerden uzaklaşabilirsiniz. Bugün onlarca farklı firma internet üzerinden yaptıkları satışları fiziki satışlarının üzerinde seyretmekte ve kazanç elde etmektedirler.

Verilen örneklemden de yola çıkıldığında sosyal ağların ne denli etkin ve kazanç sağlama potansiyeli yüksek araçlar olduğu ortadadır. Oldukça sık kullanıldıkları ve dünya genelinde milyarlarca kullanıcıya hitap ettikleri de bir gerçektir. Ancak zaman zaman bu tip uygulamalara erişim esnasında kullanılan kişisel şifre ve parolaların unutulması söz konusu olabilmektedir. Oldukça önemli olan bu durum olası ihmaller durumunda takipçi ve beğeni kaybetme gibi ihtimallerin de ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle en kısa zamanda her ne nedenle olursa olsun instagram şifrenizi geri almanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle sosyal ağın web sayfasına giriş yapıp akabinde de şifre yenileme linki olan https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bu linke tıkladığınızda karşınıza üyelik aşamasında kullandığınız elektronik posta adresinizi girmeniz istenecektir. Devamında ise doğrulama kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Bu iki bölümü doldurduktan sonra, “instagram şifreyi yenile” butonuna tıklamanızın ardından; kayıt esnasında kullandığınız e-posta adresinize şifre yenileme için gerekli adımları içeren bir posta ulaşacaktır. Bahsi geçen postanın; e-posta hesabınızın “spam” ya da “ gereksiz “ klasörlerine düşmesi ihtimalini de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. İlgili instagram şifre yenileme e-postasındaki yönergeleri takip etmek sureti ile yine kendinizin belirlediği benzersiz şifre/parolayı kullanabilirsiniz.

Özellikle şifre yenileme e-postalarının farklı kişilerce de gönderilmiş olabilme ihtimallerine karşın kesinlikle mailin tarih ve saatini kontrol ediniz. Bu hem sizin hem de hesabınızın güvenliği için son derece önemli bir ayrıntıdır diyebiliriz. Son zamanlarda sık sık karşılaşılan güvenlik sorunları ve çeşitli sosyal medya hesaplarının hackerlar tarafından ele geçirilmesini de göz önünde bulundurduğunuzda durumun vahameti daha da artmaktadır. Özellikle özel verilerinizin gizliliği gibi durumlar söz konusu ise bu konuda çok daha dikkatli olunmasında ve zaman zaman mevcut şifrenizin daha zorlu bir şifre ile değiştirilmesinde fayda olacaktır.