Instagram ile Kullanılan Popüler Uygulamalar Nedir?

Instagram ile Kullanılan Popüler Uygulamalar Nedir?

02 Kas `16 3442 İnstagram

Instagram gibi popüler fotoğraf, albüm paylaşımı ve sosyal ağında kullanıcı talepleri doğrultusunda geliştirilen ek uygulamalara da yer verilmiştir. Özellikle kullanım kolaylığı sağlamaları, anlık bildirileri akıllı telefonlarca takip edilebilir hale getirmesi gibi nedenler ile bu uygulamalar da ayrıca önem kazanmaya ve beğeni görmeye başlamıştır diyebiliriz. Pek çoğu ücretsiz olarak sunulan bu ek uygulamalar; instagrama kullanım kolaylığı sağladığı gibi ayrıca kendi bünyelerinde ekstra özellikleri de beraberinde getirmektedir.

Bu tip ek instagram uygulamalarına birkaç örnek vermek gerekir;

  • Repost & Save

Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde instagram hesabınızdan akıllı telefonunuza direkt olarak fotoğraf indirebilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz bu fotoğraf ve albümleri yine diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Hem ücretsiz hem de reklamsız olması nedeni ile milyonlarca kullanıcının beğenisini kazandığını söyleyebiliriz.

  • Layout

Yüne ücretsiz olarak sunulan bu uygulama instagram fotoğraflarında kolaj çalışması yapmayı seven fotoğraf severler için düşünülmüş. Küçük boyutunun yanı sıra, birden fazla fotoğrafı bir araya getirmek sureti ile ekstra kolajlar oluşturmanıza yardım ediyor

  • InstaWeather

Fotoğraflarınıza hava durumunu yansıtmak ister misiniz? Hem instagram hesabınızdaki hem de diğer sosyal ağlardaki fotoğraflarınızdaki resimlerinizin üzerinde anlık hava durumu efektini bu uygulama ile ekleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak temin edebileceğiniz bu uygulamanın boyutu 33mb.

  • Instamessage

Instagram hesabınızı anlık mesajlaşma için kullanabileceğiniz, mevcut arkadaşlarınız ile mesajlaşabildiğiniz gibi yeni arkadaşlar da bulabileceğiniz bir uygulama olarak Instamessage dikkat çekici. Ücretsiz olmasının yanı sıra, artık kısa mesaj ücretlerine dur demenin bir yolu da diyebiliriz.

  • Retrica

Amatör bir photoshopçu olmak istiyorsanız Retrica tam size göre diyebiliriz. Bütün fotoğraflarınıza istediğiniz efektleri ekleyebilir, farklı deneyimleri kazanabilirsiniz.

  • Instagram Takipçileri

instagram takipçileri ile hesabınızdaki takipçilerinizi hızlı bir şekilde sıralayabilirsiniz. Sizi takip eden ve takip etmeyenleri ayrı ayrı gösteren bu uygulama özellikle sosyal medya fenomeni olma yolunda ilerleyenlerin olmazsa olmazları arasında gösterilebilir.

  • SquareDroid

instagramda paylaşmayı düşündüğünüz fotoğrafları kırpmak zorunda kalmadan, kare şekilleri ile paylaşmanızı sağlayan bu uygulamayı yine ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  • InstaSave

Adından da anlaşılacağı üzere instagram üzerindeki bütün paylaşımları, fotoğraf ve videoları anında akıllı telefonunuza indirebileceğiniz küçük boyutu ile dikkat çeken, oldukça kullanışlı ve ücretsiz bir uygulama.