Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum? 2016 - Çözümü Burada

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum? 2016 - Çözümü Burada

25 Eki `16 2280 İnstagram

Sosyal medya hesabı kullanıcılarının yoğun bir şekilde takipçilerini artırmaya çalıştığı, paylaştıkları içeriklerin de aynı şekilde beğeni toplamasına odaklandığı bilinmektedir. Özellikle ticari amaçla bu hesapları kullananların, gerek marka ve ürünlerini tanıtmak gerekse de ürünlerin pazarını artırmak amacı ile hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarının büyümesini istemektedir. Benzer şekilde ticari olmayan faaliyetlerdeki Instagram hesaplarının da mümkün olan en hızlı şekilde hesaplarını büyütmeyi hedeflemektedir. Ancak bu hız olağan doğal büyümenin üzerinde bir şekilde ilerliyor ise bilinmelidir ki Instagram yöneticilerinin tespitlerine girebilmektedir. Özellikle anlık ve hızlı bir şekilde takipçi sayısı artan hesaplar, aynı e-posta hesabı ile açılmış birden fazla instagram hesapları, tek bir resim ya da albümün on binlerce beğeniyi çok kısa sürede almış olması gibi durumlar çok da olağan karşılanmamaktadır.

Nasıl bir facebook hesabına anlık olarak çok fazla arkadaşlık isteği gönderilmesi ya da bu hesaptan çok sayıda arkadaşlık isteğinin hızlı ve yoğun bir şekilde gönderiliyor olması sorun teşkil ediyor ise benzer durum Instagram için de geçerlidir. Burada esas amacın ise sosyal medya hesaplarını sadece ve sadece gerçek kişilerin gerçekler doğrultusunda büyümesi beklenmesidir. Özellikle takipçi ve beğeni artıran sistemlere dahil olan instagram hesaplar bu konuda risk altındadır diyebiliriz.

instagram türk takipçi, instagram takipçi ve instagram beğeni sağlayan firmalardan alınan hizmetlerin kontrollü ve belirli bir zaman diliminde yapılıyor olması ise çok daha sağlıklı sonuç verecektir. Ayrıca bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise; açılan hesabın bulunduğu ülkede yoğunlaşması olacaktır. Türkiye’de açılan bir hesabın, sadece ve sadece yabancı takipçilerinin ve beğenilerinin olması ne kadar olağan dışı bir durum ise; aynı şekilde yurt dışı hesaplarına da Türk kullanıcı takipçisi ve beğenisi gitmesi olağan dışıdır. Kısaca olağanlık aynı zamanda doğallık olarak da değerlendirilebilir. Ve bu tip hesap büyütme işlemlerini kesinlikle ve kesinlikle sadece doğal görünüm dahilinde yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda Instagram hesabınızı geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatabilir.

Anlatılanların haricinde instagram kullanıcılarına hesaplarına geçici veya kalıcı olarak sonlandırma yetkisi de vermektedir. Özellikle geçici süreli hesap dondurma işlemlerinde muhakkak son kullandığınız şifrenizi ezberinizde tutunuz. Çünkü olası bir geri açma durumunda bu şifre sizden istenecektir. Özellikle internette yaygın bir şekilde sosyal medya hesaplarının ele geçiriliyor olması göz önünde bulundurulduğunda bu önlem alınması gerekmektedir. Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum? sorusu ile karşı karşıya geldiğinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise; kayıt esnasında kullandığınız mail adresinizi girmeniz istenecektir. Bütün geri açma işlemlerinde son kullanılan e-posta hesabı ve şifreniz istenmektedir. Ayrıca hesap dondurma işlemlerinden en erken 2-3 gün sonrasında hesabınızı geri açabilirsiniz. Aksi taktirde hatalı kullanıcı adı ve şifre hatası alırsınız.