Instagram Hashtag Problemi 2016 - Çözümü Burda

Instagram Hashtag Problemi 2016 - Çözümü Burda

01 Kas `16 4298 İnstagram

Instagram kullanıcılarının özellikle fotoğraflarını etiketleme özelliği oldukça sık kullandıkları bir özelliktir. Bu özellik o kadar yaygındır ki fotoğraf ve albümlerin etiketlenmesi ile birlikte çok sayıda farklı arama motorunda dahi fotoğrafların bulunabilirliği artmakta, farklı kullanıcılarının dikkatini çekmesini sağlamaktadır. Bu konuda kullanıcıların dikkat etmesi gereken yegane nokta ise; aşırı fazla ve sık etiket yani hashtag kullanımı beraberinde hesapların askıya alınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle hashtag kullanırken fotoğraf başına maksimum 5 adette sınırlı kalmanızda fayda olacaktır.

Bunların haricinde; özellikle eklemek istediğin bazı hashtagların genel kurallara uymaması nedeni ile görünmeme ihtimalini de göz önünde bulundurunuz. Olası bir hashtag sorunu yaşıyorsanız ve kurallar konusunda eminseniz; instagram kaynaklı sorunlardan da dolayı da zaman zaman görünmeme sorunu çıkabilmektedir. İnstagram kaynaklı sorunlar nedeni ile fotoğraf, albüm ya da videolarınızda hashtag (etiket) görünmeme sorunu yaşıyorsanız; öncelikle ilgili paylaşımı silip bir süre bekledikten sonra tekrar yüklemeniz sorunu çözecektir. Artık hashtag eklemeye devam edebilirsiniz. Hashtag(etiket) kullanmak sizlere takipçiniz olmayan kişi ya da firmalara da resimlerinizin görünür hale gelmesini sağlamaktadır. Bu özelliği kullanmaz iseniz; ilgili paylaşımlarınızı sadece ve sadece hali hazırdaki takipçileriniz görebilecektir. Bu nedenle daha fazla takipçi ve beğeni almak için hashtag kullanmanızda fayda olacaktır.

İnstagram harici hashtag sorunu ise; aşırıya kaçma, anlamsız ve gereksiz etiket kullanımı, spam hashtag kullanımıdır. Ve bilmelisiniz ki instagram hashtag görünmeme sorunu genellikle bu nedenle ortaya çıkmaktadır.

Seçeceğiniz etiketlerde özenli olmanız, anlamlı ve fotoğraf ile ilgili olması çok daha faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra daha önce de değinildiği gibi aşırı etiket kullanmak sureti ile spam yapmamaya özen gösterin. Aksi halde sadece instagram hashtag görünmeme sorunu değil aynı zamanda hesabınızın askıya alınma, kontrole gönderilmesi gibi tehlikeler ile de karşılaşabilirsiniz. Özellikle hesabınızın askıya alınması durumu uzun süren bir dizi işlemi de beraberinde getirecektir. Geçici olarak dondurulan hesaplar ile ilgili yapılması gereken işlemleri anlattığımız diğer makalemizden bu konuda gerekli bilgiyi ve izlemeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz.