İnstagram'da Kimseyi Takip Edemiyorum 2016 - Çözümü Burda

İnstagram'da Kimseyi Takip Edemiyorum 2016 - Çözümü Burda

24 Eki `16 2147 İnstagram

Sosyal ağların hayatımıza hızlı bir şekilde girmesinin ardından özellikle kişisel ve kurumsal anlamda kullanımı da ön plana çıkmıştır. Kişisel anlamda popülarite artırımının yanı sıra, kurumsal anlamda da marka tanınırlık ve satış hacmini artırma gibi hedefleri sosyal ağlar kolaylıkla sağlayabilmektedir. Bu popülarite ve marka tanınmasını artırmak için ise kullanıcıların birbirilerini takip etmesi ve çeşitli paylaşımlarını da beğenmesi gerekmektedir. İşte bu aşamada organik olmayan yani doğal yollar ile gerçekleşmeyen Instagram hesaplarının büyümesi yetkililer tarafından da takip edilebilmektedir. Özellikle, bazı sistemler farklı kullanıcıların tanımadığı kişilerin fotoğraf ve albümlerini beğenmesi sağlanabilmektedir. Yine birbirini tanımayan onlarca kişinin birbirlerini takip etmesi de olasılıklar dahilindedir. Ve bu durum belirli sıklıklar ile yapılmaması durumunda Instagram yöneticileri tarafından engellenmektedir. Belirlenen bazı kıstaslardan bahsetmek gerekirse;

  • Her kullanıcı kendisinden başka en fazla 7500 kullanıcıyı takip edebilmektedir. daha fazlasının takibine instagram yönetimi izin vermemektedir.
  • Bunun yanı sıra bu üst limite ulaşmak için de belirli bir süre limiti konulmuştur. 30 dakika içinde maksimum 50 kişinin takibine izin verilmektedir.

Bu belirlenen limitler haricinde hesabınızdan herhangi birini takip edemiyor ve Instagram’da Kimseyi Takip Edemiyorum sorusu ile karşılaşıyorsanız bazı ihtimalleri de göz önünde bulundurmakta fayda olacaktır. Bu olasılıklardan bir tanesi de; sistemin anlık yoğunluğudur. Geçici bir sorun olup, ortalama 12-15 saat sonrasında tekrar hesaplar normale dönmektedir. Bunun yanı sıra anormal aktivitelerin hızlı ve yoğun olduğu hesapların bloke edildiği de bilinmektedir. Hesabınızda bloke var ise; instagram’da kimseyi takip edemezsiniz. Bu da yöneticilerin aldıkları bir nevi tedbirdir. Blokeniz kalkana kadar da bu durum değişmeyecektir. Blokeniz kalktıktan sonra ise parolanızı değiştirmeyi unutmayın. Engellenen her hesap için bunun yapılmasında fayda olacaktır. Ortalama engellemelerin kalkış süresi ise 15 saat olarak belirlenmiş ancak kesin bir süre verilmemiştir.

Bu tip bir engel ile karşılaşmamak için alınması gereken ilk tedbir ise; eğer hesabınızı kendiniz değil de çeşitli firmalar aracılığı ile büyütüyor, takipçi sayınızı artıyor, beğeni kazanmaya çalışıyorsanız bunun mümkün olduğunca doğal görünmesini sağlamaktır. Önceden belirlenmiş limitleri göz önünde bulundurarak bu tip yöntemlere başvurmanız gerekmektedir. Özellikle Instagram takipçi ve instagram beğeni kazanmanızı sağlayan firmaların belirtilen zaman dilimlerini göz önünde bulundurmadan, bir an evvel sizin hesabınızın popülaritesini artırmaya yönelik girişimlerde bulunması hesabınızın olası engellenmesi durumuna neden olabilmektedir. Bu engellenme durumu ise bazı hesaplarda kalıcı olabilmektedir. İşte belki de bu yüzden özellikle bahsi geçen takipçi ve beğeni toplama işlemlerinizi kesinlikle zamana ve hatta günlere yaymanızda fayda olacaktır. hem hesabınızın doğal bir şekilde büyümesini sağlamış olursunuz hem de olası hesap askıya alma işlemlerine maruz kalmamış olursunuz.