İnstagram’da Engellediğim Kişileri Nasıl Görürüm?

İnstagram’da Engellediğim Kişileri Nasıl Görürüm?

03 Kas `16 3788 İnstagram

Popüler sosyal ağ uygulamaları arasında gösterebileceğimiz instagram aynı zamanda uygulama kullanıcılarına sağladığı kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Özellikle kullanıcıları arasında bir ağ oluşturmasının yanı sıra, her kullanıcının kendisine has olan özelliklerini de ortaya çıkarması pek çok kullanıcı için oldukça cazip bir hal almaktadır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu tip sosyal ağ uygulamaları, ister istemez kullanıcı kitlesinin artması ile birlikte ortaya bazı sorunları da getirmektedir. Pek çok kullanıcının bazı diğer kullanıcıları engelleme isteği, kendi profilini görmelerini engelleme isteği gibi özellikler artık gereksinim olarak da kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra instagram gibi kişilerin aynı zamanda birbirlerini takip ettiği bir uygulamada, takip sınırının da olması ister istemez kullanıcıların bazı takipçilerini engellemek sureti ile olası sınırlara takılma riskini de azaltma ihtiyaçlarını sağlayabilmektedir.

Peki, özellikle ilk etapta engellediğimiz kullanıcıların ilerleyen zamanlarda engellerini kaldırmak istediğimizde engellediğimiz kişileri nasıl görebiliriz sorusu ortaya çıktığında ne yapabiliriz. Evet, öncelikle biliyoruz ki zaman içinde engellediğim kullanıcıların sayısı her geçen gün artabilmektedir. Bunun yanı sıra zaman zaman kimleri engellediğimizi de görmek isteyebilmekteyiz. Son yapılan uygulama güncellemesi ile engellediğimiz bütün kullanıcıları liste halinde görebiliyoruz. Bundan öncesinde ise maalesef bu özellik yok idi ve engellediğimiz kişilerin engelini kaldırmak için üye isimlerini aklımızda tutma gibi bir zorunluluk ile karşılaşıyorduk. Son uygulama güncellemesi ile bu sorun ortadan kalktı ve uyulama ekranının sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklamak ve buradan da “engellediklerim” menüsüne girmek yeterli olacaktır. Bu sayede bugüne kadar engellediğiniz bütün kullanıcıları liste halinde görebileceksiniz. Ancak tekrar belirtmemiz gerekir ki; uygulamanın sadece son sürümünde bu özellik mevcut olup, kullanabilmeniz için cep telefonunuzdan instagram uygulamanızı son versiyonu ile güncellemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde seçenekler menüsünde bu özelliğe ulaşamazsınız.

 Bilmelisiniz ki bu tip uygulamaların güncel versiyonları daha stabil ve ek seçenekler ile beraber gelmektedir. Bu nedenle zaman zaman uygulamalarımızı güncellememizde fayda olacaktır. Bu sayede eklenen özellikleri arama zahmetine katlanmadan ve belki de ek program kullanma gereksinimi duymadan kullanabilir hale geleceksiniz.