İnstagram'da Nasıl Fenomen Olunur?

İnstagram'da Nasıl Fenomen Olunur?

26 Eki `16 1415 İnstagram

İnternet kullanımının hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve hatta artık günümüz teknolojisi sayesinde işe giderken dahi akıllı telefonlar sayesinde her an yanımızda olması beraberinde iletişim ihtiyaçlarını karşılamakta olan sosyal medya ağlarının da hızlı bir şekilde yaygınlaşmasını sağlamıştır. Örnek vermek gerekirse bugün hemen her internet kullanıcısının en az 1 tane sosyal medya hesabının da varlığından bahsedilmektedir. Ve hatta bu oran birden fazla sosyal meda hesabına doğru da ilerlemektedir diyebiliriz. Buradan çıkan sonuçlardan bir tanesi de dünya üzerinde milyarlarca sosyal medya hesabının varlığıdır. Yaygın larak kullanıldığı bilinen sosyal medya hesaplarından bir tanesi de Instagram’dır diyebiliriz. Instagram hesapları ile kişi yada kurumlar fotoğraf ve albümlerini paylaşabilmekte, diğer üyelerin paylaşımlarını görebilmek adına onları takip edebilmekte ve ortaya çıkan milyarlarca paylaşımı beğenebilmektedir. Kişisel kullanımın yanı sıra kurumsal olarak da kullanımı yaygınlaşmakta olan bu sosyal medya ağı aynı zamanda bir çeşit sanal ortamda Popülarite simgesi olarak da kullanılmaktadır diyebiliriz. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum? 2016 - Çözümü Burada

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum? 2016 - Çözümü Burada

25 Eki `16 1432 İnstagram

Sosyal medya hesabı kullanıcılarının yoğun bir şekilde takipçilerini artırmaya çalıştığı, paylaştıkları içeriklerin de aynı şekilde beğeni toplamasına odaklandığı bilinmektedir. Özellikle ticari amaçla bu hesapları kullananların, gerek marka ve ürünlerini tanıtmak gerekse de ürünlerin pazarını artırmak amacı ile hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarının büyümesini istemektedir. Benzer şekilde ticari olmayan faaliyetlerdeki Instagram hesaplarının da mümkün olan en hızlı şekilde hesaplarını büyütmeyi hedeflemektedir. Ancak bu hız olağan doğal büyümenin üzerinde bir şekilde ilerliyor ise bilinmelidir ki Instagram yöneticilerinin tespitlerine girebilmektedir. Özellikle anlık ve hızlı bir şekilde takipçi sayısı artan hesaplar, aynı e-posta hesabı ile açılmış birden fazla instagram hesapları, tek bir resim ya da albümün on binlerce beğeniyi çok kısa sürede almış olması gibi durumlar çok da olağan karşılanmamaktadır. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.

İnstagram'da Kimseyi Takip Edemiyorum 2016 - Çözümü Burda

İnstagram'da Kimseyi Takip Edemiyorum 2016 - Çözümü Burda

24 Eki `16 1346 İnstagram

Sosyal ağların hayatımıza hızlı bir şekilde girmesinin ardından özellikle kişisel ve kurumsal anlamda kullanımı da ön plana çıkmıştır. Kişisel anlamda popülarite artırımının yanı sıra, kurumsal anlamda da marka tanınırlık ve satış hacmini artırma gibi hedefleri sosyal ağlar kolaylıkla sağlayabilmektedir. Bu popülarite ve marka tanınmasını artırmak için ise kullanıcıların birbirilerini takip etmesi ve çeşitli paylaşımlarını da beğenmesi gerekmektedir. İşte bu aşamada organik olmayan yani doğal yollar ile gerçekleşmeyen Instagram hesaplarının büyümesi yetkililer tarafından da takip edilebilmektedir. Özellikle, bazı sistemler farklı kullanıcıların tanımadığı kişilerin fotoğraf ve albümlerini beğenmesi sağlanabilmektedir. Yine birbirini tanımayan onlarca kişinin birbirlerini takip etmesi de olasılıklar dahilindedir. Ve bu durum belirli sıklıklar ile yapılmaması durumunda Instagram yöneticileri tarafından engellenmektedir. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.