Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

03 Kas `16 2995 İnstagram

Hemen her işletmenin sanal ortamın gücünden faydalanmak istediği, reklam bütçelerini bu doğrultuda da kullanmaya başladığı günümüz ticaretinin bir gerçeği olarak kabul edilmektedir. Özellikle rekabetin de artması ile birlikte artık çok sayıda firma reel ortamlardaki reklamları aracılığı yaptıkları işlemlerden daha fazlasını sanal ortamlarda da yapmaya başladıkları bir gerçektir diyebiliriz. Bunun yanı sıra; Google, Facebook, Twitter gibi sosyal ağ ve arama motorlarından sonra artık instagram aracılığı ile de firmaların kurumsal anlamda büyüklük reklamlar verebilecekleri bir ara yüz tasarlandı. Instagram hesapları aracılığı ile hemen her firma artık instagram da reklam verebilir duruma gelmiştir. Ülkemizde dahil olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 30 farklı ülkede instagram reklamları uygulamalarda aktif hale getirilmiş ve kullanıcıların uygulamanın güncel sürümüne geçmesi de tavsiye edilmiştir. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.

Instagram Profili Gizleme ve Gizliliği Kaldırma

Instagram Profili Gizleme ve Gizliliği Kaldırma

03 Kas `16 3312 İnstagram

Instagram hesabınızda paylaşımlarınızın sadece belirli kişilerde görülmesini isteyebilirsiniz. Özellikle kişisel verilerinizin, paylaşımlarınızın ve fotoğraflarınızın sadece siz ve sizin belirlediğiniz kişilerce görülmesini istiyorsanız öncelikle profilinizi gizlemeniz gerekmektedir. Gizlemiş olduğunuz profiliniz sadece size ve sizin hali hazırdaki takipçilerinize açık bir hal alacaktır. Tanımadığınız, hali hazırda sizin takipçiniz ya da sizin takip ettiğiniz birisi olmayanların kesinlikle sizin fotoğraf ve albümlerinizi göremeyecektir. Bunu isterseniz hesabınızı açtığınız anda isterseniz de ilerleyen zamanlarda yapabilirsiniz. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.

İnstagram’da Engellediğim Kişileri Nasıl Görürüm?

İnstagram’da Engellediğim Kişileri Nasıl Görürüm?

03 Kas `16 3013 İnstagram

Popüler sosyal ağ uygulamaları arasında gösterebileceğimiz instagram aynı zamanda uygulama kullanıcılarına sağladığı kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Özellikle kullanıcıları arasında bir ağ oluşturmasının yanı sıra, her kullanıcının kendisine has olan özelliklerini de ortaya çıkarması pek çok kullanıcı için oldukça cazip bir hal almaktadır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu tip sosyal ağ uygulamaları, ister istemez kullanıcı kitlesinin artması ile birlikte ortaya bazı sorunları da getirmektedir. Pek çok kullanıcının bazı diğer kullanıcıları engelleme isteği, kendi profilini görmelerini engelleme isteği gibi özellikler artık gereksinim olarak da kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra instagram gibi kişilerin aynı zamanda birbirlerini takip ettiği bir uygulamada, takip sınırının da olması ister istemez kullanıcıların bazı takipçilerini engellemek sureti ile olası sınırlara takılma riskini de azaltma ihtiyaçlarını sağlayabilmektedir. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.