Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?

Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?

04 Kas `16 2934 İnstagram

İnternet bağlantısının artık cep telefonlarında da kolaylıkla kullanılabilir olmasının yanı sıra, özellikle genç yaşlı demeden hemen her yaş grubuna hitap ediyor hale gelmesi de benzersiz bir şekilde sosyal medya kullanımının artmasını da beraberinde getirmiştir. Sosyal medya aynı zamanda bir çeşit popülarite yani fenomenlik aracı haline de gelmiştir. Özellikle genç ve yetişkin kesimin yoğun bir şekilde neredeyse her gün ve hatta günde birden fazla kez sosyal medya hesaplarındaki hareketleri takip ettiği de bir gerçektir. Sosyal medya aracılığı ile çok sayıda paylaşım ile sevdikleri ile iletişim halinde olanlardan tutun da ticari faaliyetlerini sunmak, tanıtmak ve müşteri portfoyünü geliştirmek isteyenlere kadar çok sayıda farklı amaç için de kullanılabilmektedir. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.

Instagram’da Birini Engelleme ve Engeli Kaldırma

Instagram’da Birini Engelleme ve Engeli Kaldırma

04 Kas `16 2700 İnstagram

Son günlerde özellikle kullanıcı kitlesinin hızlı bir şekilde artmasının ardından instagram kullanıcılarının diğer kullanıcıları engelleme ve engeli kaldırma sorunları da ortaya çıkmaya başlamaktadır. En başta bilinmesi gereken şey şudur ki; engellediğiniz herhangi bir kullanıcının tekrar engelini açmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilgili profile erişim sağlamak ve engeli kaldırmak gerekmektedir. Engellediğiniz kişi kati surette sizin paylaşımlarınızı göremez, sizi takip edemez ve beğeni gönderemez. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

03 Kas `16 2831 İnstagram

Hemen her işletmenin sanal ortamın gücünden faydalanmak istediği, reklam bütçelerini bu doğrultuda da kullanmaya başladığı günümüz ticaretinin bir gerçeği olarak kabul edilmektedir. Özellikle rekabetin de artması ile birlikte artık çok sayıda firma reel ortamlardaki reklamları aracılığı yaptıkları işlemlerden daha fazlasını sanal ortamlarda da yapmaya başladıkları bir gerçektir diyebiliriz. Bunun yanı sıra; Google, Facebook, Twitter gibi sosyal ağ ve arama motorlarından sonra artık instagram aracılığı ile de firmaların kurumsal anlamda büyüklük reklamlar verebilecekleri bir ara yüz tasarlandı. Instagram hesapları aracılığı ile hemen her firma artık instagram da reklam verebilir duruma gelmiştir. Ülkemizde dahil olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 30 farklı ülkede instagram reklamları uygulamalarda aktif hale getirilmiş ve kullanıcıların uygulamanın güncel sürümüne geçmesi de tavsiye edilmiştir. Yazının devamını okumak için "Devamını Oku" butonuna basınız.